Kuracje na wczasach odchudzających prowadzone są na bazie DIETY ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ.

Polecamy

WIELKANOC 2016 w ZOSIEŃCE !

więcej

 

 

 

 

 

Willa Zosieńka - Żegiestów k/ Krynica-Zdrój

Willa Zosieńka została zbudowana w 1936 roku, w stylu Art-Deco. W tym okresie Żegiestów był ekskluzywnym miejscem sanatoryjnym, ze względu na naturalne źródła wód leczniczych zawierających szczawiany (nieliczne w Europie), stosowane przy leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Działki pod sanatoria były tak drogie, że nawet Jan Kiepura (który chciał tam postawić dom) nie kupił działki w Żegiestowie i wybudował Patrię w pobliskiej Krynicy. Willę Zosieńka wybudował Antoni Bargieł, lekarz z Krosna dla swojej żony Zofii.

W czasie II Wojny Światowej, budynek wykorzystywany był przez Niemców do celów wypoczynkowo-szkoleniowych. Po wojnie Willa zastała zakupiona przez firmę kosmetyczną z Krakowa "MIRACULUM", która wykorzystywała Zosieńkę jako obiekt sanatoryjno-wypoczynkowy. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych XX wieku, Miraculum przeprowadziło generalny remont obiektu (niestety możliwa była tylko taka przebudowa, że kosztem dwóch pokoi 2-osobowych powstał przedpokój, łazienka, 1 pokój jednoosobowy i 1 pokój dwuosobowy). Ten remont trwał prawie 3 lata, wykonano również plany rozbudowy ośrodka. Panów tych nigdy nie zrealizowano, ponieważ nastąpiły zmiany na rynku. W latach 90-tych, Miraculum wydzierżawiło obiekt, a w roku 2005 budynki zostały sprzedane.

W 2006 roku odkupiła je obecna właścicielka z zamiarem zmiany swojego stylu życia i prowadzenia wczasów zdrowotnych. Przez ponad rok przeprowadzała gruntowny remont obiektu, aby przystosować go do obecnych standardów i możliwości przeprowadzania kuracji regenerującej organizm. Ośrodek specjalizował się będzie we wczasach odchudzających pozwalających skuteczne i bez wyrzeczeń pozbyć się przynajmniej części nadwagi i wczasach zdrowotnych oczyszczających organizm z toksyn. Kuracja polegać będzie na stosowaniu DIETY ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ lub DIETY WARZYWNO-OWOCOWEJ, ćwiczeń fizycznych, wycieczek pieszych po górach, wieczorków muzycznych i innych atrakcji.

Willa Zosieńka położona jest obok skrzyżowania drogi Piwniczna Zdrój - Muszyna z drogą na Żegiestów Wieś. Jest to środek pomiędzy Żegiestowem, Żegiestowem Zdrojem i Żegiestowem Wieś. Na przeciwko mieści się Karczma Poprad (gdzie odbywają się wieczorki muzyczne), równolegle do drogi przebiega linia kolejowa do Muszyny i Krynicy Zdrój, którą przejeżdżają nieliczne pociągi, co stanowi dodatkową atrakcję – bo któż z nas w dzieciństwie nie lubił patrzeć na przejeżdżające pociągi? Żegiestów Zdrój znany jest z czystego powietrza, źródlanych wód, ciekawych szlaków wędrownych i wspaniałych widoków. To środowisko i stosowane diety pozwalają naszym gościom osiągnąć wspaniałe wyniki w oczyszczaniu organizmu z toksyn, nabieraniu kondycji fizycznej, poprawie zdrowia i pozbycia się zbędnych kilogramów. Przyjacielska atmosfera tworzona przez właścicielkę, ("...moją żonę Zofię") zapewni gościom miły pobyt.