Kuracje na wczasach odchudzających prowadzone są na bazie DIETY ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ.

Polecamy

WCZASY Z JOGĄ KUNDALINI !

więcej

 

OBEJRZYJ

 

 

 

 

 Porady - OLEJEK MAGNEZOWY.

Jak wiadomo, niedobór magnezu grozi nam przykrymi konsekwencjami. A przeciętny Polak, żywiący się tradycyjnie (jedzenie poddane obróbce termicznej) dostarcza do swojego organizmu ok. 55% zalecanej dawki magnezu.
Magnez jest pierwiastkiem słabo przyswajalnym. Wraz z pokarmem organizm przyswaja od ok 15% do 37% w zależności od ogólnego stanu organizmu.

Do czego potrzebny nam magnez ?
Magnez uczestniczy aktywnie w najważniejszych etapach wytwarzania i wykorzystywania energii niezbędnej do wszystkich przemian metabolicznych oraz funkcji życiowych komórek. Odgrywa ważną rolę w fizjologii wielu układów: nerwowego, mięśniowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, hormonalnego, krwiotwórczego, immunologicznego i kostno-stawowego.

Co się dzieje, kiedy brakuje magnezu ?
Niedobór magnezu powoduje wiele zaburzeń o różnym stopniu nasilenia i jest najbardziej odczuwalny dla narządów pracujących najintensywniej: mózgu, serca i mięśni.
Niedoborom towarzyszy wiele objawów od depresji, drażliwości, braku koncentracji, przez drganie powiek i mięśni, skurcze i drętwienie kończyn po zmęczenia, arytmię czy nadciśnienie tętnicze.

Zamiast kupować magnez w tabletkach zróbmy go sobie sami.
Znajdźcie w internecie (np. Allegro) CHLOREK MAGNEZU SZEŚCIOWODNY CZYSTY DO ANALIZY. Cena za 1 kg ok 19 PLN.
Wymieszajcie 100 ml ciepłej wody z 100 ml chlorku magnezu i.. gotowe. Należy mieszać łyżeczką drewnianą lub plastikową w szkle.
Przelejcie do buteleczki z atomizerem i pryskajcie się do woli. Na początek po łydkach, tak aby organizm sie przyzwyczaił. Jak zauważyliście nie ma tam ani grama oleju, jednak po psiknięciu na skórę zauważycie lekki poślizg. Stąd nazwa olejek magnezowy.
Olejek magnezowy jest tez wspaniałym i nieszkodliwym antyperspirantem.
Uwaga tylko na świeżo ogolone pachy, użyjcie olejku magnezowego dzień po depilacji. Nie brudzi ubrań i nie pachnie. Jest absolutnie eco!
A dla Pań sposób na szybki pedicure. Do miski z ciepłą wodą wsypcie 2 czubate łyżki magnezu i moczcie stopy ok 30 minut. Wytrzyjcie do sucha i sprawdźcie jak będą gładkie.
Można również dodawać magnez do kąpieli w wannie,(1-2 szklanki na wannę) tylko uwaga na ranki lub zadrapania, piecze !
Magnez z olejku magnezowego jest wchłaniany przez skórę.
Tak więc, podczas tych wszystkich czynności dostarczacie magnez do organizmu. Miło, tanio i na zdrowie !

BEATA